God hverdagsmad til billige penge

God hverdagsmad til billige penge er et værkstedsfag, hvor vi tilbereder klassiske danske og udenlandske retter samt spændende tilbehør.

Vi tilbereder maden helt fra bunden og lærer de mest almindelige tilberedningsmetoder.

Vi tager udgangspunkt i økonomi og sundhed, og samtidig bruger vi tiden til at lære, hvordan man genanvender rester, så du undgår et stort madspild.

Kort sagt – bliv en bedre kok i dit eget køkken!

Villy Andersen
Køkkenchef
villy@giv.dk
Irene Brink Rasmussen
Køkkenassistent
irene@giv.dk
Jette Vestergaard
Køkkenassistent
jette@giv.dk
Tove Hundstrup Hansen
Køkkenassistent
tove@giv.dk
Else Damtoft Jensen
Køkkenassistent
else@giv.dk
Christina Andersen
Køkkenassistent
christina@giv.dk

Madlavning er et godt valgfag og fungerede rigtig godt – et godt afbræk til en hverdag fyldt med idræt.
Desuden skal lyde en stor ros til køkkenpersonalet; fantastisk indsats og skønt at lære dem rigtigt at kende!

Anders Steen Mortensen - tidligere elev